4.-4.1. nám provozovatelé Pancíře poskytli možnost tréninku. I když nebylo hezké počasí, podařilo se opět něco najezdit. Lyžování na Pancíři je vždy příjemný zážitek. 

 

  pancir 1  

12.-13.1. další díl pohárku. Krásné počasí a perfektně připravená sjezdovka. Radost závodit a vítězit .......

 

sp spicak 1 sp spicak 2 sp spicak 3

9.-10.2. tentokrát velmi tvrdé podmínky. Zima, vítr, horší viditelnost ...... pro tvrdé holky a kluky. A opět nějaká ta medaile ulovena.

 

 sp pancir 1  

 sp pancir 6   sp pancir 4

23.3. závěrečný díl pohárků. Celkové vyhlášení světlušky na lyžích, hudba a ohňostroj. Zábava po úspěšné sezóně. Velmi pěkné výkony a výsledky.

 

sp lubak 3  

28.3. ráno mě vysadilo auto v Kubově Huti a 31.3. jsem měl v plánu dorazit odpoledne do Železné Rudy. Trasa měla vést cca podél státní hranice a měla vést přes všechny blízké vrcholky nad 1000m. Vzhledem k nadílce čerstvého sněhu, do kterého se ihned opřelo sluníčko s již jarní silou paprsků, došlo k nejhoršímu. Skialpové lyže jsem vláčel s neustále se nabalujícím sněhem, někdy až 20cm neuvěřitelně lepivé hmoty. Vosk jsem samozřejmě nezbalil. Tedy musel jsem si vystačit s uherákem, který mi později chyběl v žaludku. Funkčnost nátěru uherákem byla dosažena, sníh se cca hodinu po namazání nelepil a pak se selý proces opakoval několikrát denně. Navíc jsem měl pocit, že salámová stopa přiláká veškerou zvířecí říši Šumavských lesů a přijdou si pro mě bez větší pachové námahy v noci do mého bivaku. Nakonec vše dopadlo dobře, některé vrcholky jsem oželel, přesto byl časový rozvrh celého přechodu dost přísný. Neustálá chůze na skialpech od svítání do soumraku s 1 hodinovou zastávkou denně na uvaření čaje a zobnutí tolik vytíženého uheráku, mě nakonec dostala do Železné Rudy v 18.00hod. 

28.4. jsme si udělali takový sportovní den s procházkou z Hojsovy Stráže na Brčálník a zpět. Odpoledne bylo vyhlášení vítězů všech sportovních soutěží, opékání na ohni a nakonec i kultura.

 

hojsovka 1  

  

11.5. se uskutečnil pochod po krásné krajině podél Vltavy. Smetanova vyhlídka je okouzlující v každém počasí i ročním období. Celodenní výlet nás bavil a nenápadně zahájil letní kondiční přípravu. 

 

slapy1  slapy2  slapy3