8.3. jsme nakoukli pod pokličku konkurenčnímu Krušnohorskému pohárku a vůbec to nedopadlo špatně- hned dvě zlaté medaile a další super umístění!!!. Skvělé závody, pěkný kopec, příjemní pořadatelé a krásné ceny. Kamarádi Krušnohorci, budeme Vás navštěvovat častěji.

 

bublava 1 bublava 2 bublava 3

26. - 30.3. úžasné jarní lyžování v našem oblíbeném středisku Muhlbach. Několik dní před naším příjezdem napadl čerstvý prachový sníh a pak už bylo jen sluníčko a teplíčko. Jedno z nejpovedenějších lyžařských dnů. Na závěr našeho pobytu jsme si vyzkoušeli jedny z největších předžákovských závodů v rámci Evropy, Kids Trophy v Zauchensee. Bylo tam cca 700 závodníků ze všech možných koutů světa. Výkony a nasazení našich závodníků zaslouží pochvalu. Výsledky kolem 10. místa jsou bravurní. Super zkušenost a příště jim ještě zatopíme.

 

muhl 1 muhl 2 muhl 3

muhl 4 muhl 5 muhl 6

1.5. již od názvu příslib zajímavé akce. Pro nás to byla premiéra těchto cyklistických závodů blízko Zbraslavi. Upřimně musím říct, že hromadné starty na kolech moc nezvládáme. Naštěstí se pády obešly bez vážných zranění. Nevzdáme se a ještě se v závodních dresech na kole někde ukážeme.

 

cukr mazec 1 cukr mazec 2 cukr mazec 3

24.-30.5. Zimní sezóna uzavřena a než zahájíme plný trénink a přípravu na další, vyhřejeme se a nadýcháme jódu. I když vždy plánuji hlavně odpočinek a regeneraci sil, vždy se to trochu zvrtne k aktivnímu odpočinku a nakonec spíš jen k té aktivitě. Tedy proběhl trénink tenisu, fotbalu a street basketu, plavání, potápění, plážové sporty a turistika.

 

mallorka 1 mallorka 2 mallorka 3

mallorka 4 mallorka 5 mallorka 6

14.-15.6. letos se již začínají tvořit dětské posádky, což je novinkou. Asi nás brzy čeká nějaká náročnější vodácká akce. Každopádně na Otavu nedáme dopustit. Stále ještě čistá voda, pěkné kempy, je na co koukat a některé úseky nás v našich vodáckých schopnostech i po tolika letech nekompromisně školí.

 

otava 1 otava 2

28.-29.6. Krásná akce. První den jsme navštívili Prachovské skály. Skalní město bylo pro děti opravdový zážitek. Příště beru lano. Druhý den jsme se zůčastnili hned dvou akcí. Sport i kultura v jednom dni. Nejprve Běh Lužanskými hvozdy. Závody pro všechny ročníky. Krásně zorganizovaný závod, který startoval přímo z kempu, kde jsme nocovali. No a odpoledne a až do tmy, se nedaleko pořádala akce plná pohádkových postav i strašných strašidel v Lázních Belohrad. Celá procházka měla tak 6km, tak se nám ten den opravdu dobře spalo.

 

luzahvozd 1 luzahvozd 2 luzahvozd 3

luzahvozd 4 luzahvozd 5 luzahvozd 6

 

 

4.-6.7. Další výlet do dostupných rakouských Alp nás tentokrát zavedl do pohoří Karwendel, pro Čechy neznámé to území severně od Insbrucku. Oč méně známé, o to působivější horstvo. My jsme zvolili cestu přes Mnichov, po Německé straně jsme se dostali přímo do srdce národního parku, do osady Engalm. Odtud jsme také vyrazili na první etapu našho 3 denního přechodu. Trasa EngAlm- Falkenhutte byla krásná, chata velmi přívětivá, v pátek jsme v  bouřce byli jediní nocležníci. Druhá trasa vedla bohužel s přes naše výchozí údolí, ale pohledy jsou takové, že se neokoukají. Z Engalmen jsme se vydali opět vzhůru, na chatu Lamsjochhuette. Ta byla o poznání obsazenější, díky víkendovému dnu a také náhdernému počasí. Ztěží jsme se vmáčkli mezi unavená těla ostatních nocležníků v lageru a vzali za vděk pohostinosti provozovatelů DAV chaty. Pohoří Karwendel je překrásná krajina s velmi bujnou vegetací, rozeklanými divokými skalami a překrásnými dechberoucími pohledy do okolních údolí. Určitě se sem ještě vrátíme.

 

alpy vht 1 alpy vht 2 alpy vht 3

28.-29.7. Provozovatelé zcela nového, krásného oválu na kolečkové brusle v Nýrsku, nám umožnili dvoudenní trénink. První den jsme si vyzkoušeli všechny varianty okruhů a volně s drobnými instrukcemi k postoji, rovnováze, odrazu atd jsme projeli dopoledne. Odpoledne bylo možné ve stejném areálu využít travnaté hřiště k fotbálku. Druhý den již byla připravena i slalomová dráha. Je to dobrý doplňující sport k teréninku lyžování. Děkujeme provozovatelům za uzavření oválu pro trénink. Máte to tam opravdu pěkné.

 

nyrsko 1 nyrsko 2 nyrsko 3