Druhý pokus na Schnalstalu dopadl rozhodně lépe. Nový a již přemrzlý sníh nabízel skvělé lyžařské zážitky. Tedy lyžovali jsme jako blázni od rána do večera. Večerní bazén nás trochu dostal z únavy a každý další den super podmínky. 

schnalstal 1schnalstal 2schnalstal 3

schnalstal 4schnalstal 5schnalstal 6

schnalstal 7schnalstal 8schnalstal 9schnalstal 10

schnalstal 11schnalstal 12schnalstal 13

             

Na konci října proběhlo další soustředění na sněhu. Dlouho jsme si stěžovali na to, že je málo sněhu, teplo a letní počasí. Teď nám to příroda vratila i s úroky. Sice první den bylo sluníčko a krásné lyžování na přemrzlém sněhu, taky jsme lyžovali až do padnutí, pak ale další dny přišla pravá zima. Z plánovaných 6-ti dnů lyžování jen 3 a úprkem pryč domů. Sněhovou bouři se vším co umí je určitě dobré někdy zažít, tak doufám, že už to bylo tady a teď už jen zase lepší počasí. Celé údolí bez elektriky, polámané stromy přes cestu, laviny, kameny na cestách, námrazy, husté sněžení, vítr ........... no i to patří k lyžování. Náhradní program byl myslím také pestrý. Termální lázně v Meranu, pravá Italská Pizza, prohlídka domácího hradu pana Messnera Juval s velmi zajímavou sbírkou všeho co k němu patří, no a nějaký ten improvizovaný trénink v garážích hotelu. Hlavně, že to všechno dobře dopadlo. 

schnal 01schnal 1schnal 2schnal 3schnal 4schnal 5schnal 5 1schnal 6schnal 7schnal 8schnal 11schnal 10 1schnal 10 2schnal 10schnal 12schnal 13

 

Na přelomu září a října jsme vyrazili na lyže. Podmínky jsou letos mizerné, skoro žádný sníh, černý led a málo míst, kde je v tento termín možné trénovat. Hintertux vychází ze všech možností nejlépe, i když bylo nutné se spojit s jinými kluby, což se nakonec ukázalo jako pozitivní. Jeden den jsme měli parťáky z Norska a další den Jihoameričané ani nevím přesně z jaké země. Dobré pro otrkání dětí v zahraničním kamarádění. Zahraniční trenéři super. Poslední den byl jak z pohádky, čerstvý sníh cca 20cm a 11°C pod nulou, tedy perfektní lyžovačka. 

1 htx2 htx3 htx

4 htx5 htx6 htx

7 htx8 htx9 htx

 

Nepříznivá předpověď počasí na konci prázdnin nás donutila učinit změnu plánu a in-line soustředění v Nýrsku s bydlením pod stanem, jsme vyměnili za bydlení na Špičáku pod střechou. Jak už to ale bývá, improvizace je často nakonec povedenější než plán a i tady se to potvrdilo. Skvělá sportovní vybavenost Sušice se nám díky tomu předvedla v plné kráse. Tělocvična, bazén, in-line plocha v zimním stadiónu a lezecká stěna na jednom místě. Skvělý zážitek. Došlo i na ověřený a stále pečlivě udržovaný in-line okruh v Nýrsku, tělocvičnu v Železné Rudě a jedinečné podniky a jejich zázemí jako například Penzion Samoty, Restaurace u Jelena atd. Myslím, že se to letos líbilo všem. Došlo i na umělecká představení dětí i dospělých :-). 

 inline špičák 1inline špičák 2inline špičák 3

inline špičák 4inline špičák 5inline špičák 6

inline špičák 7inline špičák 8inline špičák 9

inline špičák 10inline špičák 11inline špičák 12

inline špičák 13inline špičák 14inline špičák 15

inline špičák 16inline špičák 17inline špičák 18inline špičák 19

 

Kruhové tréninky na Hradištku na fotbalovém hřišti. Příjemné odpolední aktivity na travičce.

hradištko 1hradištko 2hradištko 3

hradištko 4hradištko 5hradištko 6

hradištko 7hradištko 8hradištko 9

Na konci června nás čekal další díl seriálu ,,Přejezd Šumavy na kolech´´. Tato akce běží už od roku 2012 a stále ji děti požadují. Osobně jsem si myslel, že už to pro ně bude nuda, stále stejná příroda (trasu každý rok trochu měníme), ale opravdu krásné věci se asi lidem nikdy neokoukají. A Šumava opravdu krásná je.   

přejezd šumavy 1přejezd šumavy 2přejezd šumavy 3

přejezd šumavy 4přejezd šumavy 5přejezd šumavy 6

přejezd šumavy 7přejezd šumavy 8přejezd šumavy 9

přejezd šumavy 10přejezd šumavy 11přejezd šumavy 12

V polovině června se nám poprvé zastesklo po lyžování a aby nebyla pauza přes léto tak dlouhá, dali jsme si pár dnů na Hintertuxu. Celkem teplé počasí nás neodradilo a překvapivě z toho byl povedený slalomový trénink. Odpoledne kondička v krásném prostředí alp a na super sportovištích, jak to tak v Rakousku bývá.

hintertux 1hintertux 2hintertux 3

hintertux 4hintertux 5hintertux 6

hintertux 7hintertux 8hintertux 9

hintertux 10hintertux 11hintertux 12

 

 

 

9.4. Jsme zahájili novou přípravu a pěkně z gruntu. To co nám chybělo v zimě, letos doženeme. Tedy obratnost a orientace v prostoru a k tomu zábava z atrakcí v Jump Parku. 

jump 1jump 2jump 3

jump 4jump 5jump 6jump 7